Badania fizjologiczne

Oferujemy dwa typy badań wydolnościowych:

Badania tradycyjne

Standardowe badania obejmują:

Analizę składu ciała

  • Analiza składu ciała (m.in.badanie poziomu tkanki tłuszczowej, poziomu tkanki beztłuszczowej, ilości wody itp.) metodą bliskiej podczerwieni z zastosowaniem analizatora Futrex 5500 A/WL. Aktualnie jest możliwa analiza składu ciała nowoczesną metodą ultrasonograficzną analizatorem Bodymetrix, oprócz składu ciała kalkuluje wydatek energetyczny (RMR) (rest metabolic rate) w oparciu o budowę ciała, w spoczynku i wysiłku.

Badania wydolnościowe (tlenowe)

  • Badania ergospirometryczne z zastosowaniem mocno unowocześnionego (m.in. o analizę parametrów środowiskowych) analizatora przenośnego k4b2 firmy Cosmed z Włoch lub najnowocześniejszego analizatora K5. Analizatory umożliwiają pomiar poboru tlenu, ilości produkowanego CO2, wentylacji, częstości akcji serca, prędkości oraz innych parametrów w opracowanych przez nas formułach. Na podstawie analizy badań ergospirometrycznych obliczane są mi.in. maksymalny pobór tlenu, prędkość i częstość akcji serca na progach metabolicznych, parametry metaboliczne i kalorymetryczne(np. określenie optymalnej intensywności pracy w celu redukcji tkanki tłuszczowej), parametry pracy serca jak (objętość wyrzutowa i pojemność minutowa), określenie potencjału tlenowego i beztlenowego. Określenie stref metabolicznych, stref tętna w których wykorzystywany jest tłuszcz czy węglowodany i wiele innych.

Badania wydolnościowe (beztlenowe)

  • Badania beztlenowe z zastosowaniem radaru sportowego. To zaawansowane urządzenie umożliwia dynamiczne pomiary prędkości z bardzo dużą częstotliwością próbkowania (zapis prędkości odbywa się z częstotliwością 30x na sekundę) co daje możliwość badania ruchu (prędkości) zawodnika (biegowy odpowiednik testu Wingate) jak i innych obiektów np. badanie prędkości rzucanych obiektów (siły rzutu). Wyniki z testu radarowego są wykorzystane do ustalenia stref pracy w zakresie mocy i pojemności fosfagenowej. Badania beztlenowe z zastosowaniem GPS, wykorzystane głównie w treningu glikolitycznym- określenie optymalnego dystansu do treningu interwałowego.

 

Badania przeprowadzamy w warunkach naturalnych wg procedur opracowanych w firmie Bartnet-Lab.  Rzetelność wyników oraz ich zastosowanie w treningu, jest dla nas najważniejsze. Zawsze otrzymasz pełne informacje oraz wskazówki treningowe. W przypadku kiedy zauważymy jakiekolwiek problemy skierujemy Cię na badania dodatkowe.

Jest możliwość przygotowania wyników wg Twoich założeń.

 

Badania SET (Badania SmartErgoTest)

Na bazie naszych wieloletnich doświadczeń stworzyliśmy zaawansowany i niezwykle precyzyjny system do badań wysiłkowych SET. Ten zrealizowany na algorytmach sztucznej inteligencji projekt, który tworzyliśmy przez ostatnie 5 lat, umożliwia przeprowadzenie testu wydolnościowego każdemu w dowolnych warunkach jedynie z pulsometrem GPS i niemalże natychmiast uzyskać wyniki lepsze niż po wizycie w profesjonalnym laboratorium.

Precyzja i kompleksowy pomiar

Badania wysiłkowe SET polecane są w szczególności biegaczom i tym sportowcom, którzy uprawiają dyscypliny wymagające doskonałej wydolności. Sposób dokonywania pomiarów, ich precyzja oraz kompleksowa analiza, stanowią bezcenne źródło informacji dla biegacza, triathlonisty, piłkarza i każdego, kto chce poznać swoje parametry fizjologiczne, by wprowadzić lub zmodyfikować swój plan treningowy.

Badania SET dla biegaczy i sportowców – możliwe do zrealizowania na całym świecie

Nasze badania wydolnościowe pozwalają udzielić natychmiastowej odpowiedzi na wszystkie kwestie związane z wydolnością i kondycja fizyczną sportowca. Komfort i wygoda prowadzenia badań, które mogą być realizowane zdalnie, sprawia, że z naszej oferty korzysta coraz większe grono sportowców, nie tylko z Wrocławia, ale także z wielu innych miast Polski i Świata.

Cenna badania to 150 z??.
Badani przeprowadzane są po uprzednim kontakcie i umówiniu się na dzien i godzinę.